Johannes Theodorus Toorop - Vloed

Artwork: Johannes Theodorus Toorop - Vloed
Size: 67.7 x 76 cm
Creation year: 1891
Marks: Signed 'Jan Toorop' (lower left); signed, numbered, titled and located 'Vloed N.11 Jan Toorop Katwijk aan Zee' (on a label on the reverse)
Artwork details : Painted in Katwijk aan Zee in 1891
Provenance: Collection Hidde Nijland, Dordrecht (en 1891); vente, A. Mak, Amsterdam, 21 decembre 1926, lot 4 (titre 'La maree haute'); Collection van Deventer, Pays-Bas (avant 1937); Puis par descendance au proprietaire actuel
Exhibition history: Utrecht, Tentoonstelling van Kunstwerken van levende meesters, die daartoe opzettelijk zijn uitgenoodigd, juillet 1891, no. 132; La Haye, Haagsche Kunstkring, Tentoonstelling van Schilderijen, Aquarellen en Beeldhouwwerken, 1891, no. 70; Rotterdam, Kunstzalen Oldenzeel, Toorop, 1891; Bruxelles, Musee d'Art moderne, Les XX, 1892, no. 7 (titre 'La maree haute'); Paris, Pavillon de la ville de Paris, Societe des artistes independants, peintres, sculpteurs, graveurs, dessinateurs et architectes, mars-avril 1892; Anvers, Ancien musee de peinture, L'Association pour l'art, mai-juillet 1892; La Haye, Haagsche Kunstkring, Jan Toorop Schilderijen en teekeningen, avril-mai 1894, no. 21; Arnhem, Jan Toorop, juillet 1894, no. 20; Rotterdam, Kunstzalen Oldenzeel, Jan Toorop, 1894; Rotterdam, Tentoonstelling van Schilderijen der Werkende Leden, mars-avril 1896, no. 26; Groningen, Museum van Oudheden, Tentoonstelling-Toorop, juillet 1896, no. 14; Rotterdam, Kunstzalen Oldenzeel, Tentoonstelling van Toorop, janvier 1898, no. 25; Copenhague, Jan Toorop Udstilling, mars 1898, no. 29; Utrecht, Vereeniging 'Voor de Kunst,Tentoonstelling van Werken van Vincent van Gogh en Jan Toorop, decembre 1898-janvier 1899, no. 25; Dresde, Dresdner Kunstsalon, Jan Toorop : im Haag, octobre-novembre 1899, no. 56c (titre 'Flut'); Vienne, Palais de la Secession viennoise, Katalog der X. Kunst Ausstellung der Vereinigung Bildender Ku nstler O sterreichs Secession, 1902; Amsterdam, Kunsthandel Buffa, Tentoonstelling van schilderijen, aquarellen en teekeningen door Jan Toorop, fevrier-mars 1904; Amsterdam, Larensche Kunsthandel, Jan Toorop, fevrier-mars 1909, no. 39; Amsterdam, Gebouw voor Beeldende Kunst, Vondelstraat 80, Toorop, Toorop, tentoonstelling, janvier-mars 1924, no. 2; Amsterdam, Stedelijk Museum, Tentoonstelling van schilderijen van Jan Toorop, octobre-novembre 1941; La Haye, Kunsthandel G.J. Nieuwenhuizen Segaar, Herdenkingstentoonstelling Jan Toorop, avril-mai 1961; Leiden, Stedelijk Museum de Lakenhal; Dordrecht, Dordrechts Museum et Groningen, Groninger Museum, Jan Toorop, Charley Toorop en Edgar Fernhout, novembre 1971-avril 1972, no. 9; Otterlo, Rijksmuseum Kroller-Muller, J. Th. Toorop, De jaren 1885 tot 1910, decembre 1978-fevrier 1979, p. 57, no. 31 (illustre; erronement date '1890'); Utrecht, Centraal Museum, Vier generaties : een eeuw lang de kunstenaarsfamilie Toorop, Fernhout, octobre 2001-fevrier 2002, no. 10 (illustre en couleurs); La Haye, Gemeentemuseum; Munich, Villa Stuck et Berlin, Museum Brohan, Jan Toorop Zang der tijden, fevrier-mai 2017, p. 43, no. 63 (illustre en couleurs)

Date: 2018-03-23
Lot Number: 212